Чим рафтинг на Черемоші цікавіший за рафтинг на Південному Бузі

Рафтинг на Черемоші більш екстремальний та захоплюючий, ніж, наприклад, на Південному Бузі. Хоча і тут і там є пороги, та різниця між ними відчутна. Адже Черемош гірська ріка, а Південний Буг вважається рівнинною.

Чорний Черемош бере свій початок на кордоні України з Румунією в Чивчинських горах на висоті 1680 м над рівнем моря. Білий Черемош впадає у Чорний Черемош поблизу селища Устеріки, утворюючи в результаті ріку під назвою Черемош. Основним джерелом живлення річки є атмосферні опади та талі снігові води. Сплавлятись по Черемошу потрібно в спеціальному одязі (гідрокостюмі), адже вода в ньому досить холодна.

Чорний Черемош, як і більшість гірських річок, у своїх витоках протягом 50 км тече по вузькій гірській ущелині. На цій ділянці русло часто вигинається і має велику кількість порогів та перекатів. Довжина найцікавішої ділянки ріки для рафтингу складає приблизно 20 км. На відміну від Південного Бугу на цій ділянці течія несе стрімко, а пороги трапляються значно частіше і мають вищу складність проходження. Це робить сплав більш захоплюючим та насиченішим, тримає вас у постійній напрузі, зберігає інтригу, зосереджуючи увагу на подоланні кожної окремої ділянки маршруту.

_DSC6531

Сплави на Черемоші проводять протягом весни-літа, проте найсприятливішим вважається період з другої половини квітня по 20-ті числа травня, коли ріка є найбільш повноводною. Саме в цей час відбувається танення снігів в горах у цій місцевості, що живлять Чорний Черемош, створюючи можливість для туристів випробувати свої сили та перевірити вправність у веслуванні, долаючи небезпечні пороги.

Для любителів швидкості, екстриму та гострих відчуттів Чорний Черемош буде більш вдалим вибором, ніж Піденний Буг. Черемош не дає часу на довгі роздуми під час сплаву, а змушує приймати швидкі рішення для вдалого проходження його складних ділянок. Крім того тут серед гір можна насолодитись чистим гірським повітрям, якого так бракує у звичному нам середовищі в цивілізації . А ті хто любить знімати цікаві та незвичайні відеоролики мають нагоду зробити хороше  рафтинг відео з проходженням складних порогів.

_DSC6574

Сплавлятись можна на байдарках, рафтах, катамаранах чи каяках. Найдосвідченіші туристи надають перевагу каякам та байдаркам, проте на рафти та катамарани може вміститись більша кількість людей. А взагалі, щоб вибрати, який плавзасіб підходить саме вам, варто спробувати походити на кожному з них.

Не слід забувати також, що Черемош, на відміну від Південного Бугу, знаходиться в Карпатах . Це дає змогу любителям мандрувати горами поєднати цю пристрасть із рафтингом на Черемоші. Звідси від села Дземброня можна піднятись на найвищий хребет Українських Карпат, а також відвідати руїни польської обсерваторії на горі Піп-Іван Чорногірський (Чорна Гора), що на висоті 2028 м над рівнем моря.

IMG_0043

Все перечислене вище не дає повного розуміння всіх переваг рафтингу на Черемоші. Тому, якщо ви відчули потребу в тому, щоб перевірити все те, про що написано, що словами передати важко, тоді сплав це саме те, що вам потрібно. Використовуйте найпершу нагоду, щоб відкрити рафтинг для себе.