Фізична підготовка для походів в Карпати, гірських лиж, рафтингу. Рекомендовані вправи

Заняття туризмом є дуже захоплюючою справою, що дозволяє корисно і активно проводити час, відкриваючи для себе багато чого нового та цікавого. Проте, важливу роль у ньому відіграє фізична підготовка. Вона буває загальною та спеціальною. Загальна фізична підготовка передбачає зміцнення здоров’я та всебічний розвиток функціональних можливостей організму. Тобто, іншими словами підтримувати хорошу фізичну форму. Щодо спеціальної фізичної підготовки, то вона залежить від обраного вами виду туризму.

Фізична підготовка потрібна для походів в Карпати

DSC04450

Походи в Карпати характеризуються доланням великих відстаней протягом тривалого часу з відповідними фізичними навантаженнями, які залежать від особливостей рельєфу, темпу руху, ваги рюкзака та метеорологічних умов. Для того, щоб долати складні піші маршрути в горах потрібно володіти спеціальною фізичною підготовкою. Основною її складовою є витривалість. За одним з визначень витривалість – це здатність організму до тривалого виконання будь-якої роботи без помітного зниження працездатності. Очевидно, що тури в Карпати, що передбачають піші переходи по горах, вимагають від учасників бути готовими до певних навантажень, що перелічені вище. Найкращими і найдоступнішими методами тренувати витривалість для походів в Карпати є біг та ходьба.

Як підготувати м’язи до рафтингу

SONY DSC

Витривалість є універсальною характеристикою, тому її потрібно тренувати в будь-якому випадку. Для того, щоб займатися рафтингом на Черемоші вона також є не менш важливою. Проте, на відміну від піших походів в рафтингу більше задіяні руки та плечі, а не ноги. Тому, перед сплавами добре було б якийсь час потренуватись на спеціальних тренажерах для веслування або ж на інших, які розвивають потрібні групи м’язів. Якщо  ж такої можливості немає, а ви вже замовили рафтинг тур на Черемош, то можна зайнятись фізичною підготовкою в домашніх умовах, виконуючи звичайні вправи з гантелями та відтискання від підлоги. Тури на Дністер зазвичай не вимагають такої фізичної підготовки, як, наприклад, рафтинг на Черемоші, але якщо ви плануєте спробувати рафтинг в Грузії, то слід трохи підготуватись. Тоді ви комфортніше себе почуватимете під час самого сплаву, а після нього залишиться значно менше шансів забити собі м’язи.

Вправи для гірськолижників

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Заняття гірськими лижами також передбачає навантаження на певну групу м’язів. Під час катання великий об’єм роботи виконують ваші коліна. Тому хорошою вправою для зміцнення м’язів, що там знаходяться є присідання. Добре починати з кількох присідань і з часом збільшувати їх кількість. Таким чином коли ви виїдете на схил, у вас не буде швидкої втоми ніг, яка зазвичай дуже скоро проявляється у людей, що не займаються спеціальною фізичною підготовкою. Також для того, щоб кататись на лижах в своє задоволення потрібно тренувати витривалість за допомогою заняття бігом та ходьбою, як і у випадку із пішими походами.

Якщо ви хочете отримувати справжнє задоволення від заняття туризмом чи від активного відпочинку, то підберіть вправи, які підходять саме вам, щоб розвивати та підтримувати свою фізичну форму. Не важливо, чи ідете ви на сплав по Дністру, чи в похід по Грузії, чи просто їдете на екскурсію в Карпати, пам’ятайте, що ваш організм буде працювати на рівні, якого ви досягли своєю працею.

Успіху вам у виробленні власної системи занять для розвитку своєї фізичної підготовки.