Тури в Грузію: гірські лижі в Гудаурі

Тури в Грузію включають в себе багато чого цікавого, зокрема: рафтинг в Грузії, піші походи, екскурсії чи катання на гірських лижах. Популярність подібних видів відпочинку зумовлена,  насамперед розташуванням тут Кавказьких гір. В літню пору незабутнім проведенням відпочинку є трекінг в Грузії, а взимку, звісно ж, це гірські лижі. Що ж, поговоримо детальніше про варіанти зимового відпочинку в Грузії, зокрема про найбільш відвідувані гірськолижні курорти.

Гірськолижний курорт Гудаурі

DCIM100GOPRO

Одним з найвідоміших в Грузії  є гірськолижний курорт Гудаурі. Він розташований на південних схилах Великого Кавказького хребта за 120 км від Тбілісі. Лижний сезон тут триває від грудня до квітня. Витяги в Гудаурі переважно трьох-чотирьохкрісельні довжиною від 1010 до 2310 м. Нижня станція розташована на висоті 1990 м, а верхня – на 3307 м. Витяги працюють з 10 до 16 год.

Тури в Гудаурі популярні як серед новачків, так і серед досвідчених лижників. Адже тут є траси різної довжини та складності. Зокрема, в Гудаурі дуже великі можливості для фрірайду, зумовлені хорошим сніговим покриттям, малою імовірністю сходження снігових лавин та відсутністю великих перешкод на схилах гірських хребтів.

Marta Dropa_0245

Добратися в Гудаурі можливо спочатку літаком в Тбілісі, а звідти уже замовити трансфер на сам курорт. Також можна замовити бус в Грузію, щоб не залежати від перевізників та бути більш мобільним на місці. В такому разі ви матимете нагоду організувати собі екскурсію в Тбілісі, прямуючи до курорту. Проте, транспорт в Гудаурі з Тбілісі знайти зовсім не складно, адже звідти курсують і таксі і рейсові маршрутки і приватні рейси на замовлення.

Щодо проживання, то варіантів тут є безліч. Найбільш комфортним, але найдорожчим є проживання у готелях, яких на курорті достатньо. Для тих, хто бажає зекономити найкращим варіантом будуть хостели в Гудаурі, а також невеликі приватні котеджі.

IMGP4136

Зимовий відпочинок на Бакуріані

Ще одним знаменитим зимовим курортом в Грузії є гірськолижний курорт Бакуріані, розташований на висоті 1800 метрів в Боржомській ущелині. Його оточують могутні гірські хребти Кавказу, а відстань сюди від Тбілісі складає близько 180 км. З вершин бакуріанських гір беруть свій початок відомі на весь світ Боржомські джерела. На курорті досить розвинутий літній та зимовий відпочинок. Тут є декілька витягів. Найвища точка катання 2850 м. Траси в Бакуріані різної складності, а загальна їх довжина близько 5 км.

Гірські лижі в Сванетії

Найвисокогірнішою і найбільш загадковою та мальовничою гірською областю Грузії є Сванетія. Тут знаходиться наймолодший гірськолижний курорт країни – Хацвалі. Він розташований за кілька кілометрів від містечка Местія, через що дехто його так і називає. Курорт почав працювати в 2011 році, а збудований був всього за пів року завдяки фінансуванню держави. Верхня точка катання 2347 м, а нижня 1865 м. Є кілька бугельних витягів та один чотирьохкрісельний. Траси тут різної складності: червона, синя, тренувальна для новачків, а також для спортсменів.

001 (1)

Відкриття Хацвалі стало початком розвитку гірських лиж в Сванетії. В майбутньому тут планується побудувати ще кілька гірськолижних курортів, які згодом об’єднаються в одну  велику систему.

Як доїхати в Сванетію? Літаком у Тбілісі, Кутаїсі або Батумі, а звідти маршруткою або приватним транспортом до курорту.

Загалом ціни на тури в Грузію є доступними, а великою перевагою для українців є відсутність віз в цю країну. Взимку випадає чудова нагода поєднати катання на гірських лижах зі знайомством із традиціями, звичаями, культурою та архітектурою Грузинського Кавказу. Однозначно, будь-яка поїздка в Грузію принесе мільйони позитивних та незабутніх вражень. Фотографії з Грузії, привезені вами додому, нагадуватимуть про чудові миті, проведені в цій унікальній країні. А відома у всьому світі гостинність місцевих жителів, приємним спогадом закарбується у вашій пам’яті та не залишить вам іншого вибору, як повернутися сюди наступного разу.