Фрі-райд в Карпатах. Найкращі місця по секрету

Фрірайд  – це катання на лижах чи сноуборді поза спеціально підготовленими гірськолижними трасами. Дослівний переклад цього терміну з англійської означає «вільне катання».

Способи для фрірайду

y_fd742b46

Є різні способи діставатись до місць, де можна гарно пофрірайдити. Найпростіший з них, це піднятися на підйомнику вгору і спускатись по непідготовлених схилах. Але не всюди на гірськолижних курортах є такі можливості. Тому, дуже поширеним способом є «беккантрі», що означає сходження на гори, які не обладнані підйомниками, для подальшого спуску з них. Є також варіанти, коли лижників на вершини вивозять ратраком або, наприклад, снігоходом. Проте, такий спосіб є лише на гірськолижних курортах і то не на всіх. Варто згадати і про «хеллі-скі» – закидка фрірайдерів на вершину, за допомогою гелікоптера. В Українських Карпатах такими послугами користуються одиниці, і вкрай рідко, адже це дуже дороге задоволення.

Нращі місця длайкя фрірайду

Коротко про найкращі, на мою думку, місця для фрірайду в Карпатах:

  • Боржава, г. Гимба. ГК «Пилипець»

y_201873d1

ГК «Пилипець» знаходиться в Закарпатській області на схилах популярної, для любителів піших походів в Карпати, полонини Боржави. Тут є декілька бугельних підйомників та один крісельний. Якшо піднятися ним до верхньої станції, то звідти залишиться приблизно 2 км ходу до вершини г. Гимба. Вона знаходиться на самісінькому хребті. Звідти спускаються уже хто-куди, завершуючи спуск, зазвичай, неподалік Шипітського водоспаду.

  • Свидовець, г. Жандарм, г. Близниця, ГК Драгобрат

y_7fd6f001

ГК Драгобрат знаходиться в Закарпатській області на схилах Свидовецького гірського масиву. Він вважається найвисокогірнішим курортом України і розташований на висоті 1400 м. Фрірайдять тут в основному зі схилів г. Жандарм та г. Близниця, які поряд із курортом. Добратись туди можна пішки або за окрему плату ратраком.

  • Чорногора, г. Петрос

y_c913fa91

Гора Петрос одна з найцікавіших вершин для любителів фрірайду. На якій немає жодного підйомника, а поруч ні одногогірськолижного курорту. Проте по складності спуску вона посідає перше місце серед вище перелічених. Якщо іти сюди на кілька днів, то окрім гірськолижного спорядження потрібно мати з собою необхідні речі для зимових походів в Карпати. Бо ночувати прийдеться або в колибі, або в наметі. Добираються під Петрос найчастіше із турбази «Козмещик», що знаходиться приблизно за 9 км від найближчого населеного пункту селища Лазещина.

Як фрірайдити в лижному поході

Все більш популярним стає поєднання фрірайду із лижними походами в гори. Це стало можливим завдяки скітурівському спорядженню. Спеціальне кріплення черевика до лижі дозволяє під час походу в гори на лижах відривати п’ятку черевика від лижі, щоб зручно було іти. А під час спуску чи катання зі схилів кріплення дає змогу зафіксувати п’ятку нерухомо, відповідно, так як під час катання на звичайних гірських лижах.

y_6dbe0ae6

Можливостей для фрірайду є безліч, потрібно лише любити поєднувати корисне з приємним. Для того, щоб зробити зиму більш цікавою для себе, потрібно розширювати власні горизонти можливостей зимового відпочинку в Україні.