Як я почав займатись активним туризмом

Одного разу мої хороші друзі, що займаються туризмом, запросили мене піти з ними в піший похід Карпатами. Спочатку я вагався, адже це було для мене щось нове. Але трохи подумавши, вирішив -чому б і ні. Це мало б принести новий досвід, захоплюючі враження та нові пригоди. Це був категорійний похід  протяжністю в 149 км та тривалістю 5 днів. Зізнаюсь чесно – було не легко. Ми подолали кілька карпатських хребтів, піднялись на різноманітні вершини, харчувались та жили в природних умовах. Перше враження було, що походи в гори не для мене. Проте, трохи побувши вдома та відпочивши, думка різко змінилась на протилежну, і від тоді походи в Карпати стали не від’ємною складовою мого життя.

Окрім цього, мені також кортіло спробувати рафинг на Дністрі. Перший сплав по цій ріці також був категорійний. За три дні ми прогребли 150 км по Дністровському каньйону. Це було ранньої весни, тому природа ще не повністю прокинулась від зимової сплячки. Тому, після цього послідували і літні сплави, під час яких можна було сповна насолодитись красою і надзвичайно багатою природою Дністровського каньйону, а також відвідати травертинові печери та водоспади.

Не менш захоплюючим є активний відпочинок в Україні і взимку. Коли гори вкриті глибоким шаром снігу найкращим варіантом походів в гори в цей період є лижні походи. За наявності хорошого спорядження можна долати великі відстані пересуваючись на лижах з рюкзаком. Крім цього, для любителів гірськолижного відпочинку є великий вибір курортів, які зосереджені в основному в Карпатах. Проте, з розвитком цього виду зимового відпочинку гірськолижні витяги почали з’являтись і в інших регіонах України. Щодо тих, на яких мені доводилось бувати в Карпатах, то це Буковель, Драгобрат, Тростян, Погар, Захар Беркут, Пилипець та інші.

Якщо у вас виникло бажання відкрити для себе активний відпочинок, то можете замовити тури в Карпати, що включають сплави по гірських річках, піші походи, велосипедні мандрівки, лижні походи та інші. Вам допоможуть із вибором того, що для вас буде найцікавіше. Найкраще пізнати всю велич Карпатських гір допоможуть літні походи. Під час них ви маєте нагоду безпосередньо поринути у природній світ цих казкових гір та на власні очі побачити, як вони влаштовані.

Окрім відпочинку в Україні є безліч активних турів за кордон, які варті вашої уваги. Цікавими є тури в Грузію. Наявність Кавказьких гір робить цю країну привабливою для туристів. Відносно нескладним і доступним є сходження на Казбек – красивий п’ятитисячний, що здіймається високо в небо. Не менш захоплюючими є походи в Туреччині, зокрема Лікійською стежкою. А для любителів крутити педалі непоганим варіантом буде здійснити велопохід в Анталію.