Нещасні випадки на рафтингу в Карпатах

Рафтинг  в Карпатах є заняттям екстремальним, а тому завжди існує імовірність того, що може статися нещасний випадок. Особливо це стосується ситуацій, в яких грубо нехтуються правила техніки безпеки та поводження на воді. Важливо дотримуватись вказівок капітана, виконуючи всі його команди. В такому випадку ризик нещасних випадків прямує до нуля.

Найбільш нестійким і важкокерованим судном вважається каяк. Крім того, у ньому передбачено місце лише для однієї людини. Тому якщо ви вперше на рафтингу на гірській річці, то на каяк, очевидно, вас ніхто не допустить. Ним зможе керувати лише досвідчений турист, який має хорошу підготовку у водному туризмі. Сплави на каяках доволі видовищне дійство, проте досить ризиковане та екстремальне.

Для новачків та початківців,  людей без досвіду в рафтингу, пропонують сплави на катамаранах, рафтах, байдарках. Таким чином з групою завжди перебуває інструктор, який має знання та досвід рафтингу на гірській річці і може впевнено керувати судном, долаючи небезпечні ділянки маршруту та пороги ріки.

Рафтинг на Черемоші проводять уже багато років і за весь цей період було лише кілька нещасних випадків. Усі вони, зазвичай траплялися через необережність та нехтування правил техніки безпеки. Бували випадки, коли людина потрапивши в небезпечну ситуацію, замість того, щоб слухати вказівки інструктора, панікуючи чинила самовільні дії, що призводили до нещасного випадку. Враховуючи усі можливі нюанси поведінки людей, організатори турів на Черемоші завжди наголошують на правилах поведінки на воді, правилах техніки безпеки та обов’язковому виконанні команд інструктора.

Нещасні випадки на рафтингу в Карпатах можуть трапитися навіть із досвідченими туристами. Адже, вони сплавляються по більш небезпечних річках і піддаються більшому ризику. Непередбачувані ситуації бувають і на Чорному Черемоші. Коли там висока вода, то і пороги стають небезпечніші. Проте, екстремальнішими є пороги на інших Карпатських річках. Наприклад, сплави по Пруту та рафтинг на Білому Черемоші несуть у собі більше небезпек, ніж на Чорному Черемоші. Тому початківцям у водному туризмі бажано утриматись від рафтингу на цих річках.

Зазвичай, рафтинг на Черемоші заняття досить безпечне, якщо його правильно організувати та дотримуватись усіх правил безпеки. Туристичні оператори та організації влаштовують свої рафтинг табори на Черемоші, у яких знаходиться все необхідне спорядження для рафтингу на Черемоші. Тут вам обов’язково видадуть рятувальний жилет для рафтингу, який у разі чого допоможе вам триматись на плаву. Крім цього, у вас буде каска на голову, що також є обов’язковим елементом екіпіровки учасника рафтингу на гірській річці.