Походи в Горгани – вибір інструкторів

Одним із найзагадковіших гірських масивів Українських Карпат є Горгани. Вони простягаються із північного заходу на південний схід смугою довжиною 70 км і шириною 40 км. Розташований масив в межах Закарпатської та Івано-Франківської областей.

Характерними для Горган є круті асиметричні схили, гострі гребені гір та кам’яні осипища, які вкривають вершини. Ще одною особливістю масиву є густі зарості сосни гірської, яку по-іншому ще називають «альпійською» сосною чи  «жерепом». Росте вона на висоті понад 1300 м.

Особливості походів в Горгани

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Горгани є найцікавішим масивом для походів по Карпатам. І це не дивно, адже вони відрізняються від інших районів Українських Карпат. Туристів вони приваблюють своєю незайманістю і загадковістю. Похід в Горгани це багато нових вражень та емоцій, а головне – повна відірваність від цивілізації. Недаремно інструктори, які водять туристичні групи в Карпати,  частіше всього рекомендують піти саме сюди.

Плануючи похід в Горгани, потрібно враховувати всі особливості цього регіону. Адже деякі хребти тут повністю вкриті густими заростями «жерепу», що дуже ускладнює або практично унеможливлює просування по ньому. Крім того варто бути дуже уважним пересуваючись по кам’яних осипищах. Багато з каменів є хиткими, тому потрібно аккуратно по них пересуватись. Коли мокра погода вони стають слизькими, через що не слід сильно поспішати, а інколи, навіть, утриматись від походу. Рухаючись по каменях треба вибирати оптимальний шлях, найкраще триматись стежки чи маркування, якщо вони є. Хоча часом і за їх наявності буває важко зорієнтуватись, адже вони тут можуть бути непомітні.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

В будь-якому випадку, якщо у вас немає досвіду походів в Горгани або він недостатній, ви маєте змогу замовити тури в Карпати, які якісно пророблені досвідченими в цій сфері людьми. В цьому випадку вам не потрібно буде хвилюватися про те, як не заблукати в горах. Досвідчений інструктор безпечно проведе вас по добре спланованому маршруту з наперед визначеними на ньому місцями для ночівель та цікавими вершинами та місцями, на яких варто побувати.

Основні вершини та ріки Горган

Гора

Слід відзначити, що висоти в Горганах коливаються в середньому від 1400 до 1800 м. Найвищою точкою є гора Сивуля Велика (1836 м). З інших популярних вершин масиву варто відзначити г. Хом’як (1541 м), г. Синяк (1665 м), г. Малий Горган (1592 м), г. Довбушанка (1754 м), г. Висока (1803 м), г. Ігровець (1804 м), г. Сивуля Мала (1818 м), г. Попадя (1740 м), г. Грофа (1748 м), г. Горган Ілемський (1586 м), г. Яйко Ілемське (1679 м), г. Молода (1723 м) та ряд інших.

Крім цього в Горганах беруть свій початок багато гірських рік, які протікають через великі міста чи містечка. Серед них: Бистриця Надвірнянська, Бистриця Солотвинська, Лімниця, Свіча, Манявка, Чорна Тиса, Ріка, Мізунка, Теребля та інші. Цікаво також, що тут також знаходиться популярнее серед загалу озеро «Синевир».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Резюмуючи вище сказане, слід відзначити, що гірський масив Горгани є чиненайцікавішим для походів в Карпати як серед досвідчених туристів, так і для тих, хто в горах ніколи не був. Потрапляючи сюди, ви наче переноситесь в інший світ, схожий на казку, одну з тих, які нам читали в дитинстві. Складні ділянки маршруту в походах Горганами легко долати, милуючись навколишньою природою. Недаремно вибір інструкторів, що водять по Карпатах, в основному падає саме на цей, до кінця незвіданий, район наших гір.