Тури в Грузію: трекінг в Сванетії

Походи на Кавказ дещо відрізняються від піших походів рідними Українськими Карпатами. Це зумовлено, в першу чергу, відмінністю гірських систем, про які йдеться. Гори на Кавказі вищі, вкриті льодовиками, мають скелисті вершини. Походи в гори тут можуть бути як простішими, так і доволі технічно складними.  Для того, щоб взяти участь в легших піших походах на Кавказі не обов’язково володіти спеціальною альпіністською підготовкою. Проте, бажано мати досвід будь-яких піших походів взагалі.

Грузинський Кавказ

0_d59da_7a0b6303_orig (1)

Одним із мальовничих куточків Кавказу є Грузинський Кавказ, який популярний привабливою для туристів гірською областю, що зветься Сванетія. Вона розташована на південних схилах Великого Кавказу та в північно-західній частині Грузії. Тури в Сванетію є привабливою пропозицією для наших співвітчизників, адже для українців діє безвізовий режим із Грузією. То чому б не скористатись нагодою побувати в цих чудових місцях? Тим паче, ціни на похід в Сванетію не перевищують вартість інших пропозицій відпочинку за кордоном.

Гори Сванетії

Гори Сванетії приваблюють своїми гостроверхими вершинами, вкритими льодовиками. Деякі з них важкодоступні і небезпечні для сходження. Однією з найскладніших для сходження вершин в світі є гора Ушба(4690 м), що по альпіністській класифікації відноситься до п’ятої – найскладнішої категорії. Її могутні гостроверхі, вкриті снігом, вершини та круті прямовисні стіни милують людське око під час походів по Сванетії.

64

Значно простішим та більш доступним вважається підйом на найвищу вершину Сванетського хребта гору Лайла(4008м). Спочатку підйом плавний і тягнеться через лугову частину, яка згодом переходить у льодовик. Протягом маршруту трапляються тріщини в льодовику, які доводиться обходити, роблячи при цьому великі гаки. Підйом на Лайлу це чудовий варіант здобуття досвіду, переходячи від простого трекінгу в Грузії до чогось більш складнішого.

Местія – серце Сванетії

25

Одним з мальовничих куточків, що асоціюється з відпочинком в Грузії і є невід’ємною частиною Сванетії являється містечко Местія, розташоване на висоті 1500 м над рівнем моря. Цей самобутній історико-культурний центр Сванетії є одним з найбільш загадкових районів Грузії. Через свою важкодоступність та унікальне розташування, тут збереглось чимало архітектурних пам’яток часів середньовіччя. Звідси починається багато маршрутів, зокрема на вершини Ушба, Джангі-Тау, Шхара до льодовика Чалааді та на озера Корулді. Тому походи в гори з Местії звичне та популярне явище.

62

Сванетія неперевершене місце на Землі, яке приховує в собі багато цікавого та незвіданого. Відкрити таємниці, які криються тут можна, замовивши тури  Грузію, ознайомившись із місцевою культурою, звичаями та навколишньою природою. А глибше пізнати всі тонкощі Кавказьких гір допоможуть піші походи в гори. Тим паче, що трекінг в Грузії має власні родзинки, притаманні тільки цьому місцю Земної поверхні.