Велопоходи по Тернопільщині. Цікаві маршрути

Тернопільщина – цікавий мальовничий край із великою кількістю неперевершених місць, які варто побачити на власні очі. Це і руїни замків, і печери, і водоспади, і монастирі та інші архітектурні та природні пам’ятки. Щоб відвідати всі ці місця потрібно виділити трохи свого вільного часу і скласти перелік об’єктів, на яких, в першу чергу, вартувало б побувати.

Переваги велопоходу

pic 027

Є ряд способів, за допомогою яких можна відвідати цікаві місця Тернопільщини. Наприклад, автобусом або власним авто. Проте, такі варіанти мають як свої плюси, так і певні мінуси. На мою думку, найкращим способом  ознайомитись з мальовничими куточками Тернопільської області є похід на велосипеді. Такий спосіб давно набрав популярності у країнах Європи і все поширенішим стає і у нас в Україні. Мандруючи велосипедом, можна долати досить великі відстані і побачити багато цікавого, що ризикуєш пропустити, їдучи автобусом чи авто.

Велопохід по Тернопільщині дає чудову нагоду ознайомитись з унікальними творіннями природи та людини. Трьох, чотирьох днів буде цілком достатньо, щоб проїхати маршрут, що включає цікаві місця, і відпочити від міської рутини. Долаючи невеликі відстані протягом кожного дня, ви отримуєте задоволення не лише від побаченого, але і від самого процесу їзди. Адже катання на велосипеді є чудовим способом зняття стресу і відпочинку від буденності. Крім того, зайвим буде нагадування про користь від велопоходу для здоров’я та підтримання хорошої фізичної форми .

Варіант цікавого велосипедного маршруту

IMG_0129

Ідеальним місцем для прокладання велосипедних маршрутів є південь Тернопільської області. Пропоную один із варіантів такого маршруту. Стартувати можна у місті Чорткові, що є єдиним в області містом обласного значення. Тут варто подивитися на Чортківський замок, стару ратушу, кілька дерев’яних церков, костел та старі будинки. Далі рухаємось через Бучач, у якому не менше вартісних пам’яток, до Русилівських водоспадів. Це каскад з 15 водоспадів, що тягнуться на приблизно 1 км в довжину. Знаходиться ця пам’ятка місцевого значення на правій притоці ріки Стрипа.

IMG_0153

Далі велопохід продовжуємо до села Язлівець, де розташований старий замок, палац та монастир. Звідси переміщаємось до Джуринського водоспаду, який є найбільшим рівнинним водоспадом в Україні. По дорозі можна відвідати печеру відлюдника у селі Литячі, що знаходиться над Дністром. Поблизу водоспаду збереглися 2 башти Червоногородського замку, який постав тут у XIX столітті. Марина Пономаренко (86)

Від Джурина рухаємось у напрямку Касперівців, села у якому знаходиться церква XVII ст., вапнякова брила із видовбаним зображенням святого Онуфрія та костел. Поблизу Касперівців на річці Серет діє найпотужніша ГЕС в Тернопільській області. Завершуємо маршрут в Заліщиках, чарівному містечку, розташованому на березі Дністра.

Насправді, є безліч інших цікавих маршрутів Тернопільщиною. Можна замовляти велотури на будь-який смак. Наприклад, не менш мальовничою є природа на Бережанщин, Кременеччині або ж Гусятинщині. Варто лише виявити бажання і похід на велосипеді по Тернопільщині принесе вам не менше, а можливо, навіть,  і більше задоволення, ніж будь-який інший відпочинок.