Необхідно відвідати у Карпатах

Частина гірської системи Східних Карпат, що розташована на території України називається Українськими Карпатами. Вони простягаються на 280 км в довжину із північного заходу на південний схід смугою завширшки 110 км.  Інформації про це надзвичайне місце є дуже багато, але вона ніколи не передасть тих відчуттів, які  охоплюють перебуваючи безпосередньо там.

Походи в Карпати

IMG_3343

Усе, що знаходиться в межах Карпат варте уваги. В першу чергу це самі гори. Існує безліч пішохідних маршрутів, як спеціально маркованих так і таких, на яких маркування відсутнє. Для багатьох людей похід в Карпати найкращий спосіб відпочити від міської рутини та провести час серед неймовірної природи та помилуватись  красою тамтешніх краєвидів. Якщо ви ніколи раніше не мандрували горами і хотіли б піти в похід, то можна замовити тур в Карпати. Враховуючи ваші побажання, вам підберуть маршрут, нададуть інструктора-провідника, а також спорядження необхідне в мандрівці. Тим паче, що ціни на походи в Карпати більш, ніж демократичні і доступні для кожного. Головне, як кажуть, бажання.

Рафтинг в Карпатах

_DSC5901

Ще одним різновидом активного відпочинку в Карпатах є рафтинг на гірських ріках. Найпопулярнішими є сплави по Черемошу. Щороку в квітні – травні, коли ріка найбільш повноводна, безліч туристів приїздить туди, щоб отримати власну дозу екстремальних відчуттів. Але це зовсім не означає, що сезон сплавів по Черемошу триває лише два місяці. Покататись по ріці можна протягом літа, замовивши тур. Найцікавішою ділянкою для рафтингу в Карпатах є відрізок між селами Дземброня та Красник, довжина якого складає близько 20 км. Ріка тут звивається частими дугами і має велику кількість порогів та перекатів, а сам сплав триває від 40 хв і більше, в залежності від рівня води. Черемош є своєрідною Меккою для любителів екстриму та водного туризму.

Екскурсії в Карпати

IMG_3245

Для любителів екскурсійних турів варто відвідати місто Яремче та селище Ворохту. Ці місця є найбільш популярними серед туристів. Розглянемо детальніше чому при виборі екскурсій в Карпати люди найчастіше зупиняються саме на них.

Яремче

2005-09-06 (253)

Яремче – низькогірне місто обласного підпорядкування, центр туризму і відпочинку Івано-Франківської області. Місто з усіх боків оточене горами. Через нього протікає річка Прут, витоки якої знаходяться у підніжжя гори Говерла. Популярними туристичними об’єктами у Яремче є:

 • водоспад «Пробій»;
 • два сувенірні ринки народного мистецтва Гуцульщини;
 • декілька старих дерев’яних церков та монастирів;
 • два джерела мінеральних вод;
 • музей етнографії та екології Карпатського краю;
 • Яремчанський каньйон;
 • Скелі Довбуша

та багато інших цікавих місць. Крім того тут є багато баз відпочинку, садиб, готелів та лікувальних санаторіїв. Яремче є точкою виходу багатьох піших та веломаршрутів. Для тих, хто подорожує самостійно тут можна придбати топографічну  чи туристичну карту Карпат.

2005-09-06 (264)

Ворохта

Ще одним не менш популярним місцем відпочинку в Карпатах є селище міського типу Ворохта. Воно також розташоване на річці Прут на висоті 850 м над рівнем моря і знаходиться у Івано-Франківській області.  У Ворохті варто відвідати ряд цікавих об’єктів, серед яких:

 • пам’ятка гуцульської дерев’яної архітектури 1615— церква Різдва Богородиці;
 • аронічні залізничні мости (віадуки), зведені у XIX ст., що є архітектурною пам’яткою. Один з цих мостів довжиною 130 м входить до низки найдовших кам’яних мостів Європи (130 м);
 • історико-краєзнавчий музей;
 • комплекс кількох трамплінів, біля яких розташована база підготовки українських стрибунів з трампліна.

 

30

Звісно, Ворохта відома і тим, що неподалік знаходиться база відпочинку «Заросляк», з якої починається підйом на Говерлу. А на східному схилі гори бере свій початок ріка Прут. І саме тут розташовані найвисокогірніші водоспади в Україні «Прутецькі водоспади», на фоні яких можна зробити фото з Карпат на згадку.